Witamy na stronie Sekret Smakosza
(pusty) - 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

section

Olej z Czarnuszki Zoom

Olej z Czarnuszki

Składniki: olej z czarnuszki 100%


Pojemność: 250ml


 

Waga: 250g

Dostępność: W magazynie

31,99 zł
Opis produktu

  Szczegóły

  Olej z Czarnuszki

  Producent: Gospodarstwo Zielarskie Marian Torba

  Składniki: olej z czarnuszki 100%

  Pojemność: 250ml

  Zapraszamy do zakupów u sprawdzonego dostawcy. Wybierając Nas wybierają Państwo pierwszorzędną jakoś towaru, miłą obsługę i szybki czas realizacji zamówienia.

  Olej ten jest wytwarzany z czarnuszki siewnej, a stosuje się go od stuleci. Często mówi się, że jeśli coś jest do wszystkiego to jest do...niczego, ale w tym przypadku ta teoria nie działa. Stosowanie go wspomaga leczenie chorób skóry, począwszy od trądziku, czy łupieżu, a na zapaleniu atopowym skóry i liszaju kończąc. Zapewnia włosom i skórze nawilżenie i tym samym opóźnia jej procesy starzenia się. Podwyższa odporność organizmu, a jeśli już dopadnie nas przeziębienie, pomoże nam się z nim uporać. Olej z czarnuszki łagodzi też objawy astmy i reakcje alergiczne. Zawartość kwasów omega-3 i omega-6 zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego, ponieważ kwasy te regulują  stężenie cholesterolu i obniżają poziom trójglicerydów we krwi. Kolejną właściwością jest ochrona wątroby, oraz odtruwanie jej miąższu.

  Olej z czarnuszki sprawdza się  także przy odchudzaniu, ponieważ delikatnie obniża apetyt i zmniejsza wchłanianie glukozy w jelicie cienkim, a dodatkowo zwiększa ciepłotę ciała, co skutkuje przyśpieszeniem metabolizmu.  Nigellon zawarty w oleju z czarnuszki działa przeciwskurczowo, więc zaleca się spożywać ją podczas bolesnych menstruacji. Dodatkowo zawarty w nim związek zwany malantyną sprawia, że olej ten staje się naturalnym środkiem przeciwbólowym.

  Od pewnego czasu trwają także badania, odnośnie pozytywnego wpływu oleju z czarnuszki na leczenie nowotworu i wyniki wydają się obiecujące, więc pozostaje nam mieć nadzieję na przypisanie olejowi z czarnuszki kolejnej właściwości.

  Stosowanie

  Jeśli chodzi o dawkowanie to osobom dorosłym zaleca się przyjmowanie jednej łyżeczki 2 razy dziennie przed posiłkiem, natomiast dzieciom ¼ łyżeczki 2 razy dziennie. W kuchni olej z czarnuszki można dodawać do sałatek, surówek i ogólnie do dań niewymagających obróbki termicznej, ponieważ niweluje ona jego właściwości. Warto zaopatrzyć się oczywiście w tłoczony na zimno, nieoczyszczony, ponieważ tylko taki posiada wszystkie wymienione wyżej zalety. 

CMS tab
Ustawienia ciasteczek